Czwartek, 14 Listopad 2019 r. ,   Emila, Laury, Rogera
Irna

Płytki heksagonalne. Nowy trend

   2
Standardowe czworokątne płytki nadal cieszą się największym zainteresowaniem na rynku. Jednak można już zauważyć, że także i nowocześnie wyglądające płytki heksagonalne mają wielu zwolenników. Płytki heksagonalne, czyli po prostu płytki ceramiczne w kształcie sześciokątów, to rozwiązanie dla zwolenników nowoczesnego designu. Oczywiście płytkie tego typu można zamówić w sklepach wszystkich wiodących na rynku marek. Eleganckie płytki heksagonalne będą pięknie wyglądać zarówno w kuchni, jak i w łazience. Można z nich ułożyć także elegancką, dekoracyjną podłogę w salonie. Wystarczy jedynie wybrać odpowiedni kolor lub wzór, aby uzyskać naprawdę niebanalny efekt aranżacyjny. 

Płytki heksagonalne, czyli powrót do klasyki


Na rynku płytki heksagonalne pojawiły sie stosunkowo niedawno. To jednak nie znaczy, że jest to rozwiązanie, które powstało w naszych czasach. Wręcz przeciwnie, ceramiczne płytki heksagonalne to konsekwentny powrót do klasycznych rozwiązań, które znane są już od czasów starożytnych. Płytki w kształcie sześciokątów były stosowane już w starożytnym Rzymie. Tego typu płytki zdobiły również ściany i podłogi w dworach szlacheckich i pałacach. Z czasem popularność zyskały płytki kwadratowe oraz prostokątne, zdecydowanie mniej dekoracyjne. Obecnie można jednak mówić już o wielkim powrocie klasycznych płytek heksagonalnych. Większość znanych producentów może zaproponować swoim klientom piękne płytki ceramiczne w klasycznym kształcie sześciokąta. Z tych płytek można ułożyć zarówno klasyczne, jak i nowoczesne kompozycje. 

Estetyka płytek heksagonalnych


Niezaprzeczalnym atutem płytek heksagonalnych jest ich oryginalna estetyka. Sam ich kształt jest na tyle dekoracyjny, że nie ma potrzeby zdobić ich dodatkowo żadnymi motywami. Położone na ścianie lub podłodze płytki sześciokątne tworzą niejako "plaster miodu", co samo w sobie bardzo zwraca uwagę. Z równobocznych sześciokątów można ułożyć naprawdę ciekawe kompozycje. Wystarczy zestawić ze sobą płytki w dwóch różnych kolorach, aby uzyskać ciekawy efekt trójwymiaru. Z drugiej strony można także ułożyć bardzo efektowną mozaikę, wybierając płytki w różnych odcieniach. W małych wnętrzach sprawdzą się lustrzane dekory w kształcie sześciokąta, które nie tylko będą świetnie wyglądać, ale jeszcze optyczne powiększą wnętrze. 

Płytki jak plaster miodu. Gdzie będą dobrze wyglądać?


Kompozycja ceramiczna, która przypomina nieco plaster miodu, może być interesującym dopełnieniem w zasadzie każdego wnętrza. Trzeba jednak przyznać, że charakterystyczne plastry miodu wyjątkowo interesująco prezentują się w przypadku nowoczesnych wnętrz, zwłaszcza takich, gdzie wykorzystano motyw stali lub betonu. Z drugiej strony klasyczne zestawienie plastrów miodu będzie się dobrze prezentować także we wnętrzach utrzymanych w stylu retro. Płytki heksagonalne można oczywiście położyć w kuchni oraz łazience. Z drugiej strony jednak takie płytki mogą być ciekawą dekoracją np. w salonie. 

Jednokolorowe płytki heksagonalne


Ze względu na swój ciekawy kształt płytki heksagonalne wyglądają znakomicie także w zestawieniach jednokolorowych. W tym przypadku sam kształt płytki służy jako dekoracja. A do tego dochodzi fuga. Interesującym rozwiązaniem może być użycie kontrastowej fugi. Np. skupisko białych płytek z czarną fugą będzie na pewno robić duże wrażenie. Z drugiej strony jednak można zdecydować się na wersję monochromatyczną, czyli po prostu połączyć jednokolorowe płytki z fugą w tym samym kolorze. To rozwiązanie dla osób, które preferują bardziej subtelny efekt dekoracyjny na ścianie. 

Płytki heksagonalne - różne rozmiary


Warto podkreślić, że producenci płytek ceramicznych starają się wyjść naprzeciw swoim klientom. Stąd też można zdecydować się na płytki sześciokątne w różnych rozmiarach. Dostępne są zarówno dość duże płytki w kształcie sześciokąta, jak i małe płytki. Te pierwsze można z powodzeniem położyć na podłodze w jakimś większym pomieszczeniu. Te drugie z kolei nadadzą się z pewnością do niebanalnej dekoracji ścian i podłóg. Ciekawym rozwiązaniem np. na jednokolorowej podłodze z płytek będzie kolorowa mozaika z małych sześciokątów w centralnej części.Jeśli kafelki mają się dobrze prezentować, trzeba zadbać także i o odpowiedni wygląd fug. Zwłaszcza w przypadku jasnych fug ważne jest ich...
Wybór płytek ceramicznych z pewnością nie należy do najłatwiejszych zadań. A to z tego prostego względu, że na rynku możemy znaleźć wiele...
Wszyscy wiemy doskonale, że obecnie producenci płytek ceramicznych oferują nam rozwiązania o naprawdę interesującej estetyce. Niezależnie od...
©IRNA.PL