Czwartek, 14 Listopad 2019 r. ,   Emila, Laury, Rogera
Irna

Jak wyczyścić fugi domowymi sposobami?

   4
Jeśli kafelki mają się dobrze prezentować, trzeba zadbać także i o odpowiedni wygląd fug. Zwłaszcza w przypadku jasnych fug ważne jest ich systematyczne czyszczenie. Z racji tego, że fugi są położone nieco niżej niż kafelki, stosunkowo łatwo ulegają zabrudzeniom. Utrzymanie ich w czystości nie jest proste, tym bardziej, że pomiędzy płytkami może się pojawić także grzyb.  

Co zrobić, żeby białe fugi zawsze wyglądały świetnie? Pomocny będzie proszek do pieczenia. Co ważne, czyszczenie z pomocą proszku do pieczenia nie jest zbyt pracochłonne. Papkę z proszku i wody nanosimy na zabrudzone fugi i zostawiamy na kilkanaście minut, po tym czasie możemy przetrzeć fugi wilgotną szmatką i umyć kafelki. Jeśli zabrudzenia nie były zbyt duże, w ten sposób powinniśmy się z nimi uporać. 

Jakie są dwa najpopularniejsze "domowe detergenty? Oczywiście chodzi o ocet i sodę oczyszczoną, które przydadzą sie także do czyszczenia fug. Roztwór wody i octu pomoże w usunięciu zabrudzeń nawet z białych fug. Dobrym rozwiązaniem jest także wymieszanie octu z sodą - to doskonała metoda, jeśli mamy do czynienia z większymi zabrudzeniami i jeśli przy okazji chcemy zniwelować niezbyt przyjemny zapach octu. Papka z sody i octu przynosi naprawdę dobre efekty, wystarczy ją nałożyć na fugi na zaledwie 10 minut, aby zauważyć pierwsze efekty. 

A co jeśli nie mamy żadnego ze wspomnianych wyżej środków? To wcale nie znaczy, że musimy zrezygnować z czystych fug. Fugi możemy wyszorować także szczoteczką do zębów z użyciem pasty. Dobre efekty może przynieść także wyszorowanie fug szmatką nasączoną płynem do mycia naczyń. 

W przypadku białych fug, nawet, jeśli są regularnie czyszczone dochodzi z czasem do ich zżółknięcia. Na szczęście można sobie poradzić także i z tym problemem. Pomocny będzie sok wyciśnięty ze świeżej cytryny - to znakomity domowy wybielacz. Podobnie jak w innych przypadkach zaleca się nanieść sok na fugi i zostawić go na kwadrans. Po tym czasie możemy wyszorować fugi szczoteczką do zębów, a później dokładnie wytrzeć miękką szmatką. Przy szorowaniu trzeba zachować ostrożność, aby nie doszło do zniszczenia struktury fugi.



Wybór płytek ceramicznych z pewnością nie należy do najłatwiejszych zadań. A to z tego prostego względu, że na rynku możemy znaleźć wiele...
Standardowe czworokątne płytki nadal cieszą się największym zainteresowaniem na rynku. Jednak można już zauważyć, że także i nowocześnie...
Wszyscy wiemy doskonale, że obecnie producenci płytek ceramicznych oferują nam rozwiązania o naprawdę interesującej estetyce. Niezależnie od...
©IRNA.PL